belka-gorna
Szlak kęckich muzeów
icon search Szukaj w serwisie
logotyp

Muzeum Motocykli z Duszą

Klub Riders on the Storm

Avatar

Muzeum Motocykli z Duszą znajduje się w podziemiach kęckiego Domu Kultury. Prowadzi je klub Riders on the Storm, który powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych w Bielanach (formalnie jako data założenia podawany jest rok 2001). Zaczęło się od grupy pasjonatów jeżdżących na WSK-ach i Junakach. Dziś bielański klub zrzesza około czterdziestu osób, także w oddziałach w Oświęcimiu i w Bielsku-Białej, a jego członkowie jeżdżą na wspaniałych maszynach, propagując kulturę jazdy i braterstwo. Nade wszystko znani są z organizacji charytatywnych przedsięwzięć, jak np. Motoserce, podczas którego prowadzona jest m.in. akcja krwiodawstwa.

Muzeum składa się z prywatnych kolekcji członków klubu, dziś można oglądać kilkadziesiąt pojazdów, wyprodukowanych głównie w czasach PRL-u (WSK, SHL, Jawy, Junaki czy motorowery, np. Komar), ale jest tu także kilka eksponatów przedwojennych. Uwagę zwiedzających przyciągnie Junak M10 czy Osa – pierwszy polski skuter.

Na zwiedzających – nie tylko fanów motoryzacji – czekają barwne opowieści i mnóstwo specjalistycznej wiedzy, podanej w przystępny sposób.
 
Muzeum Motocykli z Duszą Klubu Riders on the Storm
(podziemia Domu Kultury w Kętach)
32-650 Kęty, ul. Żwirki i Wigury 2A

tel. 535 509 100
Email: ridersonthestorm.bielany@gmail.com
Web: www.ridersonthestorm.com.pl
Facebook klubu - kliknij

ZWIEDZANIE: w czwartki od godz. 17.00muzea info

Galeria zdjęć z tego miejsca

Zobacz na mapie

Zobacz również

Izba Pamięci Bohaterów Monte Cassino
„Muzeum” z długimi tradycjami. Historia Izby sięga bowiem roku 1973, kiedy to patronami szkoły zostali Bohaterowie spod Monte Cassino, a plutonowy Alojzy Czarkowski, żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, przekazał pamiątki z czasów walk za Ojczyznę i Europę. W ślad za nim poszli inni kombatanci: porucznik Edward Chucher, kapitan Stanisław Jura, porucznik Edmund Wilkosz i inni.
Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach
W zabytkowej kamienicy Rynek 16 mieści się Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Pierwszą część wystawy stałej kęckiego muzeum zajmuje ekspozycja historyczna. Znajdują się tutaj muzealia obrazujące dzieje Kęt. A miasto może pochwalić się bogatą historią. Prawa miejskie Kęty uzyskały przed 1277 r.
Muzeum Klasztorne w Kętach
W pięknym, fundowanym na przełomie XVII i XVIII wieku przez chorążego krakowskiego Andrzeja Żydowskiego klasztorze OO. Franciszkanów Reformatów, znajduje się Muzeum. To prywatna inicjatywa Rafała Piskorka, kolekcjonera, pasjonata historii, a przy okazji członka Towarzystwa Miłośników Kęt.
Muzeum Motocykli z Duszą
Muzeum Motocykli z Duszą znajduje się w podziemiach kęckiego Domu Kultury. Prowadzi je klub Riders on the Storm, który powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych w Bielanach (formalnie jako data założenia podawany jest rok 2001)
Muzeum Pamiątek po Matkach Założycielkach
Powstałe w 1991 roku Muzeum skupia się na życiu i działalności założycielek zgromadzenia – Bł. Celinie z Chludzińskich Borzęckiej oraz jej córce, Czcigodnej Słudze Bożej Jadwidze. Autorem projektu był plastyk Maciej Radnicki. Pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzi się przez drzwi przy furcie klasztoru, odnosi się do Obrembszczyzny, rodzinnego majątku Borzęckich.
Sala Tradycji w Strzelnicy
Sala tradycji prowadzona przez Grupę Operacyjną im. 3 Kompanii Obrony Narodowej „Kęty” znajduje się w jednym z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Kęt – kęckiej Strzelnicy. Budynek strzelnicy ukończono w 1934 roku, a na otwarciu obiektu zjawiło się mnóstwo mieszkańców na czele z ówczesnym burmistrzem Edwardem Zajączkiem. Obecny był także kapitan Ludwik Skrzyczyński, oficer 3 Pułku Strzelców Podhalańskich – jednostki mocno zaangażowanej w powstanie strzelnicy. Tej patronował Józef Piłsudski, a obiekt służył członkom kęckiego Związku Strzeleckiego.

belka-dolna
go up